loader

RC YAPI

Rc yapının temelleri 1968 senesinde Musa Coşkun tarafından Buluş inşaat ismiyle atılmıştır.

Musa Coşkun sosyal sorumluluk anlamında yaptırdığı ve bağışladığı okullarla kent ve ülke genelinde herkesin Musa Amcası olmuştur.

Yüksek mimar Recayi Coşkun İTÜ den aldığı akademik eğitimi kurmuş olduğu Rc Mimarlık ile birleştirerek kentimize mimarlık alanında önemli değerler kazandırmıştır.

Yine kurmuş olduğu Rc Yapı ile de edindiği birikimlerini inşai alanda gerçekleştireceği yapıtlarla ortaya koymak istemiştir. 2010 yılından itibaren ise Recayi Coşkun yüksek öğrenimini DOMUS ACADEMY de tamamlayan Hasan Coşkun ve Yeditepe Üniversitesi inşaat mühendisliğinden mezun olup Yıldız Üniversitesinde master yapmakta olan Asil Coşkun ile bir aile şirketi haline gelmiştir.

Rc Yapı 35 senelik tecrübesi ile önce insan,ihtiyaç ve istekleri ,kentsel ,sosyoloji ,konfor ,huzur ,malzeme ,estetik gibi değerleri göz önüne alarak mimarca bir bakış açısıyla geleneksel yaşam biçimimizi günümüz hayatına uyarlamaya çalışmak düşüncesindedir.

Rc yapı tarafından bitirilen Balat life projesi insancıl ölçekte bir avluda kullanıcıları birleştiren yaşam, zaman ve mekan üçlemi ile topluluk birlikteliğine usuldan bir merhabadır.

Bitirilen 100 konutluk Balat life projesi i kullanıcılarına teslim edilmiş olup konfor ve huzur esaslı bir yaşam hayata geçirilmiştir.

Bu projenin hemen yanında inşaatı devam eden Balat life nar projesi Rc yapının tecrübesi ve daha da geliştirilen plan tipilojisi ile kullanıcılarının daha da mutluluğunu istemektedir.

Rc Yapı köklü geçmişinden aldığı güç ile farklıdır, yenilikçidir ve sürdürülebilirlik esası üzerine kurduğu çalışma anlayışını koruyarak Office 4200 deki çalışma ekibiyle yeni projeler üretmeye , yeni başarıları yazmaya ve içerisinde insani değerleri katarak güzel insanlarla bu değerleri paylaşmaya devam edecektir.